środa, 21 Sierpień 2019
  • 016 624-62-85
  • ul. Jana Pawła II 17, 37-500 Jarosław

„Bezpieczna przyszłość osób z niepełnosprawnością intelektualną – testowanie modelu”.

0

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Jarosławiu  uczestniczy w ogólnopolskim projekcie z partnerstwem Powiatu Jarosławskiego, który jest reprezentowany przez Pana Starostę Tadeusza Chrzana.

Celem projektu jest stworzenie systemu wsparcia instytucjonalnego i środowiskowego, dzięki któremu dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, wraz z rodzinami, będą mogły godnie żyć w swoim środowisku lokalnym, zwłaszcza po śmierci opiekunów. Działania podejmowane w ramach projektu będą zindywidualizowane i ukierunkowane na bezpieczeństwo, rozwój oraz kompleksowe wsparcie osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Osoby chętne do udziału w projekcie muszą spełnić wszystkie poniższe warunki:

  • kandydat musi mieć ukończone 18 lat,
  • kandydat musi być osobą z niepełnosprawnością intelektualną,
  • kandydat musi być mieszkańcem Powiatu Jarosławskiego.

Ponadto ruszył portal edukacyjno-informacyjny www.kregiwsparcia.pl, który przede wszystkim jest swoistą bazą wiedzy dla projektu „Bezpieczna Przyszłość”. Portal w całości poświęcony jest koncepcji środowiskowego wsparcia osób z niepełnosprawnością intelektualną (NI), do którego potrzebne jest stworzenie wokół osoby NI przyjaznego kręgu wsparcia oraz zaplanowanie i zabezpieczenie sytuacji prawnej, finansowej czy mieszkaniowej.

Informacja Prasowa Ruszył portal kregiwsparcia

Więcej informacji na temat kręgów wsparcia, jak i samego projektu znajdziecie Państwo w załączniku pod tekstem, a także pod linkami:

www.kregiwsparcia.pl

www.psoni-jaroslaw.org.pl