środa, 7 grudzień 2022
  • 016 624-62-85
  • ul. Jana Pawła II 17, 37-500 Jarosław

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

0

30 maja w całej Polsce obchodzony jest dzień Rodzicielstwa Zastępczego.
Z tej okazji w dniu 3 czerwca br. dzięki staraniom Dyrektor – Agnieszki Sikorskiej oraz pracowników Działu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej, przy wsparciu pozostałych pracowników PCPR a także licznych sponsorów Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu zorganizowało piknik dla rodzin zastępczych, aby wspólnie świętować i podziękować im za codzienną pracę i trud.
Piknik odbył się w Pawłosiowie na terenie Ośrodka Terapeutyczno – Jeździeckiego Stowarzyszenia Miłośników Koni „Arabian”.
Święto Rodzicielstwa Zastępczego objął patronatem Starosta Jarosławski – Stanisław Kłopot, natomiast zaszczycili swoją obecnością Pan Wicestarosta Powiatu Jarosławskiego – Mariusz Trojak, Sekretarz Powiatu Jarosławskiego – Bożena Gmyrek oraz Skarbnik Powiatu Jarosławskiego – Agnieszka Mroczka.
Licznie zgromadzone rodziny zastępcze wraz we swoimi wychowankami zostały przywitane przez Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Agnieszkę SikorskąDzień Rodzicielstwa Zastępczego jest dla nas wszystkich dniem szczególnym. Święto naszych rodzin pokazuje jak ważnym elementem społeczeństwa stają się rodziny zastępcze. Doceniamy trud wychowania, jaki Państwo podejmujecie każdego dnia. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego z jakimi problemami się borykacie: rozwojowymi u dzieci, wychowawczymi czy związanymi z kontaktami z rodzicami biologicznymi. Jestem przekonana, że nasza owocna współpraca – częste rozmowy czy wizyty w Państwa domach – pozwalają na przezwyciężenie powstałych trudności. Podjęliście się jednej z najpiękniejszych misji jakiej może podjąć się człowiek, ofiarowaliście tym dzieciom jeden z największych darów jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi.
I choć jak często sami podkreślacie – rodzicielstwo zastępcze to obustronna wymiana – dzieci nie tylko od Was czerpią, ale również wiele Wam dają, uczą cieszyć się z małych rzeczy oraz cierpliwości i pokory.
W tym pięknym dniu składam wszystkim rodzinom serdeczne podziękowania za otwartość na potrzeby dzieci, które dzięki Wam zyskują bezpieczną przystań i ciepło rodzinnego domu.

Szanowni Państwo dzisiaj jest Wasze święto i pragnę Wam podziękować za Wasz codzienny trud włożony w wychowanie, za poświęcenie, troskę i opiekę, którymi darzycie swoje dzieci, za wytrwałość.powiedział wicestarosta – Mariusz TrojakŻyczę Państwu niegasnącego optymizmu, cierpliwości, wytrwałości oraz doświadczania dobra, które okazujecie każdego dnia. Niech uśmiechy Waszych dzieci będą dla Was źródłem radości i dodają energii do podejmowania codziennych wyzwań. Pozwolę sobie jeszcze raz podkreślić, że dziś świętujemy dzień zwykłych ludzi, a jednak ludzi wyjątkowych, bo tacy Państwo jesteście. I jest dla mnie zaszczytem świętować dziś wspólnie z Wami.

W czasie trwania pikniku dzieci mogły skorzystać z przejażdżki konnej zorganizowanej przez wolontariuszy Stowarzyszenia Miłośników Koni „Arabian”. Była to okazja wspólnego spotkania się, poznania i wymiany doświadczeń.
Przygotowano również inne atrakcje, jak gry i zabawy na świeżym powietrzu, poczęstunek : przysmaki z ogniska i grilla, przekąski, ciasta, napoje oraz słodycze. Gry i zabawy ruchowe dla dzieci i rodziców prowadzone były przez animatorki z Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu. Wszystkie dzieci otrzymały również upominki.
Zorganizowanie i spędzenie miło wspólnego czasu oraz przygotowanie upominków dla dzieci możliwe było dzięki sponsorom, którym składamy serdeczne podziękowania :
– Fabryka Pieczywa Cukierniczego „SAN” – Pajda Sp. z o.o. -Jarosław
– Bogusław Mazur Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Kancelaria Komornicza Nr 1 w Jarosławiu,
– Zakłady Mięsne SOKOŁÓW S.A. Oddział w Jarosławiu
– Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Szarek” w Jarosławiu
– TECH – PROJECT Sp. z o.o. Sp.k. w Koniaczowie
– Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. H.i T.Zielińskich
– Ciastkarnia „Krysia” , Widna Góra
– Piekarnia J.T. Wilusz w Jarosławiu
– F.H. ER-TEL S.C. w Jaroslawiu
– PWSTE im. Ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu
– anonimowy darczyńca

DSC032851654693019701DSC03321DSC03296DSC03299DSC03285DSC03298DSC03354DSC03333DSC03328DSC03325DSC03334DSC03350DSC03351DSC03352DSC03365DSC03368DSC03372DSC03382DSC03374DSC03379DSC03385DSC03335DSC03285DSC_0002-1