sobota, 19 Październik 2019
  • 016 624-62-85
  • ul. Jana Pawła II 17, 37-500 Jarosław

Chcemy żyć niezależnie- Kręgi Wsparcia w Jarosławiu

0

Kręgi wsparcia to nowatorski projekt, który realizowany jest w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu wraz z partnerem lokalnym Starostwem Powiatowym. Polega on na stworzeniu grupy przyjaznych ludzi wokół osób z niepełnosprawnością intelektualną, tak aby po odejściu rodziców, mogli oni żyć niezależnie, w swoim miejscu zamieszkania, wśród osób znanych i życzliwych.

W Jarosławskich kręgach wsparcia bierze udział 11 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kręgi tworzą członkowie rodzin i przyjaciele, sąsiedzi, znajomi, wolontariusze, lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, terapeuci, prawnicy, usługodawcy, pracownicy socjalni
i przedstawiciele innych zawodów.  Członkowie kręgu wsparcia wspólnie pracują nad rozwojem umiejętności, kompetencji i zainteresowań osoby niepełnosprawnej intelektualnie, stwarzają jej możliwości aktywnego udziału w życiu lokalnej społeczności, otaczają ją opieką i tworzą warunki do samodzielnego funkcjonowania. Istnieje również Koalicja Sojuszników złożona z lokalnych organizacji, instytucji i autorytetów.

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby do włączenia się w  tworzenie kręgów wsparcia wokół osób z niepełnosprawnością intelektualną.

link do filmu promocyjnego: https://drive.google.com/file/d/1tgXbO8UPt3-vbheL4rtvs0ONLplxsBJF/view?usp=sharing

Więcej informacji na www.kregiwsparcia.pl

e-mail: k.marchwiany@psoni-jaroslaw.org.pl

#jestemwkręgach

DSC04424 DSC04467 DSC06249 (2) DSC06388 DSC06279 (2) DSC06255