środa, 17 lipiec 2024
  • 016 624-62-85
  • ul. Jana Pawła II 17, 37-500 Jarosław

Czym się zajmujemy?

Witamy na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu  istnieje „dla dobra dzieci, które potrzebują szczególnej ochrony i pomocy ze strony dorosłych, środowiska rodzinnego, atmosfery szczęścia, miłości i zrozumienia, w trosce o ich harmonijny rozwój i przyszłą samodzielność życiową, dla zapewnienia ochrony przysługujących im praw i wolności, dla dobra rodziny, która jest podstawową komórką społeczeństwa oraz naturalnym środowiskiem rozwoju, i dobra wszystkich jej członków, a w szczególności dzieci, w przekonaniu, że skuteczna pomoc dla rodziny przeżywającej trudności w opiekowaniu się i wychowywaniu dzieci oraz skuteczna ochrona dzieci i pomoc dla nich może być osiągnięta przez współpracę wszystkich osób, instytucji i organizacji pracujących z dziećmi i rodzicami” (ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej)

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu  jest jednostką organizacyjną Powiatu Jarosławskiego, dlatego swoim zasięgiem obejmuje cały Powiat Jarosławski.

Nasza siedziba mieści się w Jarosławiu, w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Jana Pawła II 17 – pięto II, pok. 212-218 oraz piętro I, pok. 119 i 127.
Interesantów przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-14.30.

Do naszych zadań należy:

To jedynie niektóre z naszych zadań. Aby dowiedzieć się więcej prosimy o skorzystanie z naszego menu.

Jeśli nie uzyskali Państwo wyczerpującej informacji na interesujący temat – prosimy o kontakt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN NASZEJ STRONY