niedziela, 3 lipiec 2022
  • 016 624-62-85
  • ul. Jana Pawła II 17, 37-500 Jarosław

Inicjatywa Pierwszej Damy – akcja Usłyszeć Dzieci

0

210702_usysze_dzeici

 Agata Kornhauser-Duda zainicjowała akcję Usłyszeć Dzieci mającą zachęcić dorosłych do towarzyszenia dzieciom w trudnym procesie wychodzenia z izolacji, jak również w radzeniu sobie z problemami, które czas pandemii spowodował lub wyostrzył. Inicjatywa oparta została na wiedzy i doświadczeniu m.in. psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, socjologów i lekarzy.
Partnerami merytorycznymi akcji są Maria Rotkiel, psycholog i psychoterapeutka oraz Instytut Matki
i Dziecka w Warszawie.
Intencją Pierwszej Damy jest, by rodzice, nauczyciele, wychowawcy mieli okazję skorzystać z wiedzy
i doświadczenia ekspertów, którzy obserwują, że pandemia, nauka zdalna i izolacja stanowią bardzo trudne doświadczenie dla dzieci i młodzieży, nawet, gdy wydaje się, że młodzi ludzie są wobec nowych realiów obojętni.
W ramach akcji odbędzie się 12 spotkań z ekspertami. W rozmowie z psychologiem będą oni omawiać różne aspekty życia dzieci, które pandemia przytłumiła albo wyostrzyła,
a których nie można przeoczyć, by dziecko miało dobre relacje z rodzicami, prawidłowo się rozwijało
i by szczęśliwie odnalazło się wśród rówieśników i w szkole, zarówno w pandemii, jak i po zakończeniu izolacji.
Każde spotkanie, wcześniej zapowiedziane przez Panią Prezydentową, publikowane będzie raz
w miesiącu na stronie Usłyszeć Dzieci na Facebooku oraz na Instagramie Pierwszej Damy. Po każdym odcinku widzowie będą mieli możliwość zadania pytań ekspertowi, a odpowiedzi na te pytania będą publikowane w osobnym materiale filmowym, do którego każdorazowo dołączony zostanie mini poradnik rodzica.

 

Więcej informacji dotyczących akcji USŁYSZEĆ DZIECI można znaleźć na stronie : https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/uslyszec-dzieci/